یک سرعت تایپ خوب باید چقدر باشد؟!

 

یک سرعت تایپ خوب چقدر باید باشد؟! تا حالا این سوال را از خود پرسیده اید؟ چگونه سرعت تایپ را محاسبه می کنند؟

یک تایپیست در تایپ کردن سرعتی چند برابر افراد عادی را دارد. سرعت تایپ شما باید چند کلمه در دقیقه باشد تا به یک تایپیست خوب تبدیل شوید! کاربران عادی و حرفه ای که با تایپ ده انگشتی آشنایی ندارند معمولا در بهترین حالت، توانایی تایپ کردن ۳۸ تا ۴۰ کلمه در دقیقه را دارند. سرعت تایپ خوب و ایده آل برای افراد عادی باید بیشتر از ۵۰ کلمه در دقیقه باشد اما برای افرادی که بصورت حرفه ای با کامپیوتر کار می کنند این عدد باید بالاتر شود بین ۶۵ تا ۷۵ کلمه در دقیقه !

اگر بیشتر از ۴۰ کلمه در دقیقه تایپ می کنید بازهم یک تایپیست خوب هستید. در نظر داشته باشید که باید بدون نگاه کردن به کیبورد بتوانید تایپ کنید و به این اعداد برسید.

محاسبه سرعت سایت,تایپ سریع

WPM Word per Minute

WPM  یا کلمه در دقیقه یکی از رایج ترین مقیاس های محاسبه سرعت تایپ می باشد که در بالا بر اساس این واحد اعداد محسابه شده اند. برای محاسبه این عدد چندین مولفه بررسی می شود و عواملی چون زمان سپری شده تعداد خطاها و دقت آزمون دهنده تاثیرگذارند. در نظر داشته باشید که برای محاسبه هر چه بهتر و دقیقتر این کمیت، تنوع حروف از اهمیت بالایی برخورداراست. نرم افزار انگشتان طلائی بصورت دقیق با توجه به نوع متن انتخابی این مقدار را محاسبه کرده و تغییرات را بصورت نمودار ثبت می کند.

CPM Characters Per Minute

 

 CPM یکی دیگر از مقیاس های محاسبه سرعت تایپ می باشد. این مقیاس تعداد کارکترها یا همان کلیدهای فشرده شده توسط کاربر در بازه زمانی معین را محاسبه می کند. نوع کلمات و کارکترها در محاسبه CPM  تاثیر گذاراند و کاربری که کلمات و حروف آسان را تایپ می کند شاید سریعتر از فردی باشد که کلمات سخت تر را تایپ می کند. برای تایپیست های خوب و یا حرفه ای معمولا این عدد بین ۳۲۵ تا ۳۳۵ کارکتر در دقیقه است. کاربرانی که قادر باشند بیشتر از ۲۰۰ کارکتر در دقیقه بنویسند نسبت به کاربران عادی در سطح بالاتری قرار دارند. شما چند کارکتر در دقیقه می توانید تایپ کنید؟ بصورت دقیق با نرم افزار آموزش تایپ انگشتان طلائی محاسبه کنید.

 

 سریعترین تایپیست,تایپیست

 

سریعترین تایپیست جهان کیست و سرعت تایپ آن چقدر است ؟

سریعترین تایپیست جهان کسی نیست جز Sean Wrona اهل یتاکا شهری در شهرستان تامپکینز ایالت نیویورک است. او رکورد جهانی سریعترین تایپیست کیبورد استاندارد QWERTY  را داراست. رکورد او ۲۵۶ WPM  است. Sean Wrona می تواند ۲۵۶ کلمه در دقیقه بنویسد!! این فوق العاده است.

در عصر که زندگی می کنیم مهارت تایپ به مهارتی بسیار مهم تبدیل شده است دیگر کمتر کسی پیدا می شود که روزانه با تایپ کردن و کامپیوتر سرکار ندارد؛ یادگیری این مهارت نه تنها باعث پیشرفت چشمگیر تایپتان می شود بلکه شما را در فرا گیری سایر مهارت های کامپیوتر نیز یاری می کنذ.

همچنین این مقاله را از دست ندهید :

آموزش تایپ ده انگشتی توسط قهرمان تایپ را هم اکنون مطالعه کنید :

آموزش تایپ توسط قهرمان تایپ

آموزش تایپ سریع،آموزش تایپ،تایپ فارسی،آموزش تایپ انگلیسی

 

جهت یادگیری سریع و آسان تایپ ده انگشتی هم اکنون می توانید نرم افزار انگشتان طلائی را دریافت کنید :

 

آموزش تایپ ده انگشتی فارسی و انگلیسی با نرم افزار انگشتان طلائی

رفتن به صفحه نرم افزار آموزش تایپ انگشتان طلائی

 

آموزش تایپ,نرم افزار انگشتان طلائی,تایپ ده انگشتی,نرم افزار آموزش تایپ

تمامی حقوق این مقاله متعلق به وبسایت فرازسافت بوده و کپی برداری از آن تنها با درج عنوان فراز سافت و لینک به این صفحه مجاز می باشد.

 

دسته بندی تایپ ده انگشتی, دسته‌بندی نشده, مقالات سایت کلمات کلیدی , , , , , , , , , , .
عضو کانال ما شوید و اخبار و آموزش های سایت را به آسانی دریافت کنید کانال تلگرام فرازسافت

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تایید کنید که رباط نیستید : *