راهنمای سریع نرم افزار انگشتان طلائی

راهنمای سریع نرم افزار انگشتان طلائی

از آن جایی که محیط نرم افزار کاملاً بصورت فارسی می‌باشد کاربر می‌تواند با کمی کار با نرم افزار بر روی محیط آن مسلط شود. ولی با این حال راهنمای مختصر و مفیدی را برای کاربران عزیز تهیه کرده‌ایم.

پس از دریافت نرم‌افزار از سایت فرازسافت و فعال‌سازی آن ( آموزش فعالسازی نرم افزار) نکاتی قبل از شروع یادگیری تایپ، مشاهده خواهید کرد. ابتدا نرم‌افزار شما را با قواعد و اصول تایپ ده انگشتی آشنا می‌سازد و سپس به درس اول تایپ ده انگشتی منتقل خواهید شد.

نرم افزار انگشتان طلائی,آموزش تایپ,تایپ,تایپ ده انگشتی,نرم افزار آموزش تایپ

با کلیک بر روی فلش سمت راست مراحل آشنایی با نرم‌افزار را یکی پس از دیگری مطالعه کرده و به آن‌ها را خوبی فرا گیرید.

 

بامطالعه راهنمای سریع نرم‌افزار، هر چیزی که قبل از شروع تایپ ده انگشتی باید بدانید را یاد خواهید گرفت. نحوه صحیح نشستن بر روی صندلی، نحوه نگاه کردن به صفحه‌کلید، نحوه قرارگیری انگشتان دست بر روی صفحه‌کلید و …

پس از پایان راهنمای سریع ، نرم‌افزار شما را به اولین درس منتقل می‌کند.

 

نرم افزار انگشتان طلائی,آموزش تایپ,تایپ,تایپ ده انگشتی,نرم افزار آموزش تایپ

در تصویر بالا بخش انتخاب درس را می‌بیند. در این تصویر، کاربر قبلاً این درس را چندین بار تمرین کرده است برای همین در پایین تصویر قسمت “وضعیت”، وضعیت درس به‌صورت نمودار مشخص‌شده است. درصورتی‌که برای اولین بار این درس یا هر درس دیگری را بخواهید تمرین کنید، “نمودار وضعیت” گزارشی را نشان نخواهد داد. علاوه بر این علامت سبزرنگ بزرگ در بالا سمت چپ نرم‌افزار نیز به رنگ توسی و حالت “انجام‌نشده” دیده خواهد شد.

با انتخاب هر درس، عنوان درس و توضیحات مربوط به آن را نیز مشاهده خواهید کرد. برای مثال در تصویر بالا که درس اول یعنی “تسلط بر دکمه‌های اصلی ت – ب” انتخاب شده است، توضیح و شرایط انجام این درس نیز مشخص شده است. که ابتدا باید با دقت توضیحات را مطالعه کنید.

در تصویر بالا حداقل دقت، حداقل سرعت و زمان توصیه‌شده برای انجام دادن این درس را نیز مشاهده می‌کنید. درصورتی‌که بتوانید درس را با شرایط تعین شده تایپ کنید، علامت “انجام‌شده” را دریافت خواهید کرده و می‌توانید سراغ درس‌های بعدی نیز بروید. توجه داشته باشید برای سپری کردن هر درس، هر ۳ شرط را باید انجام دهید. یعنی دقت، سرعت و وقت مناسب. یک‌بار دیگر به تصویر بالا دقت کنید در زیر هر یک از شرایط تعیین‌شده اعداد و ارقامی که شما کسب کرده‌اید را نیز می‌بینید. مثلاً در تصویر بالا دقت کاربر در این درس بیشتر از میزان تعیین‌شده بوده و برای همین به رنگ سبز مشخص‌شده است.

شروع درس:

برای شروع درس، بر روی فلش سبزرنگ سمت راست صفحه کلیک کنید. پس از کلیک بر روی گزینه مذکور همانند تصویر زیر محیط تمرین نرم‌افزار بازخواهد شد.

نرم افزار انگشتان طلائی,آموزش تایپ,تایپ,تایپ ده انگشتی,نرم افزار آموزش تایپ

۳ بخش بسیار مهم نرم‌افزار عبارت‌اند از : منوی بالای نرم‌افزار، صفحه‌کلید راهنما و قسمت نمایش متن تمرین.  همانند صفحه‌کلید راهنما و با توجه به نکاتی که قبلاً در راهنمای سریع نرم‌افزار مطالعه کردید تایپ کنید. صفحه‌کلید راهنما نحوه قرار گرفتن دست‌ها و حرکت انگشتان را به شما نشان می‌دهد. ابتدا با دقت و آهسته و بدون نگاه کردن به صفحه‌کلید تایپ کنید.

پس از پایان تایپ هر درس یا تمرین پنجره زیر را مشاهده خواهید کرد.

نرم افزار انگشتان طلائی,آموزش تایپ,تایپ,تایپ ده انگشتی,نرم افزار آموزش تایپ

 

در این پنجره می‌توانید وضعیت انجام تمرین را مشاهده کنید. در اینجا کاربر با یک خطا و دقت ۹۹% تایپ را انجام داده است. سرعت تایپ کاربر در این درس ۴۰ کلمه در دقیقه و ۲۰۲ حرف در دقیقه می‌باشد. همچنین در بالا امتیاز کاربر و تعداد حروف تایپ‌شده را مشاهده می‌کنید. درصورتی‌که درس را با شرایط تعیین‌شده یعنی با سرعت، دقت و زمان مناسب تایپ کنید علامت سبزرنگ “خوب بود” در سمت راست بالای این پنجره ظاهر خواهد شد. در پنجره فوق وضعیت انجام درس را مشاهده می‌کنید. در سمت راست دکمه‌هایی که نیاز به تمرین دارند دیده می‌شوند. در اینجا مشاهده می‌کنید که حرف “ت” یک‌بار اشتباه تایپ‌شده است. هر حرفی که اشتباه تایپ می‌شود در نمودار سمت راست با تعداد تایپ اشتباه آن درج می‌شود. نمودار وضعیت تمرین، ۴ مقدار را نشان می‌دهد. رنگ سبز دقت، رنگ قرمز خطا، رنگ آبی سرعت و رنگ زرد امتیاز را نشان می‌دهد.

 

بعد از انجام هر تمرین توضیحاتی که نرم‌افزار به شما نشان می‌دهد را نیز مطالعه کنید. در توضیحات، نرم‌افزار دقت را قهرمان و سرعت تایپ را خوب ارزیابی کرده است.

نرم افزار انگشتان طلائی,آموزش تایپ,تایپ,تایپ ده انگشتی,نرم افزار آموزش تایپ

 

پس از بررسی وضعیت تمرین خود می‌توانید این پنجره را بسته و درس یا تمرین دیگری را انجام دهید همچنین برای بستن این پنجره می‌توانید از کلید “Esc” استفاده کنید.

 

هر درس برای یادگیری بخشی از کلیدهای صفحه‌کلید طراحی‌شده است توضیحات هر درس را خوانده سپس گام‌به‌گام درس‌ها را انجام دهید.

 

آشنایی با منوی بالای نرم‌افزار

منوی بالای نرم‌افزار را می‌توان به سه قسمت تقسیم کرد، قسمت گزینه‌های عملیاتی قسمت وضعیت تمرین و قسمت سوم اطلاعات کاربر. قسمت اول منوی بالای نرم‌افزار که شامل گزینه‌های عملیاتی هست را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

نرم افزار انگشتان طلائی,آموزش تایپ,تایپ,تایپ ده انگشتی,نرم افزار آموزش تایپ

قسمت خیلی مهم این بخش ، گزینه “درس‌ها و تمارین” هست گزینه سوم از سمت چپ. با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید به درس‌ها و تمارین نرم‌افزار دسترسی داشته باشید.

نرم افزار انگشتان طلائی,آموزش تایپ,تایپ,تایپ ده انگشتی,نرم افزار آموزش تایپ

 

آموزش مرتبط : افزودن و ساختن آزمون دلخواه تایپ

بخش دوم منو، بخش وضعیت تایپ است. در اینجا به‌صورت زنده میزان سرعت و دقت کاربر نشان داده می‌شود. همچنین تیک سبز رنگ تعداد حروف صحیح تایپ‌شده و علامت ضربدر تعداد خطاها را نشان می‌دهد. زمان سپری‌شده نیز مشخص ‌شده است.

نرم افزار انگشتان طلائی,آموزش تایپ,تایپ,تایپ ده انگشتی,نرم افزار آموزش تایپ

بخش سوم منو، مربوط به خلاصه وضعیت کاربر است و نام ، تعداد مدال‌ها، بالاترین امتیاز و سرعت کاربر را نشان می‌دهد.

نرم افزار انگشتان طلائی,آموزش تایپ,تایپ,تایپ ده انگشتی,نرم افزار آموزش تایپ

با کلیک بر روی نام کاربر می‌توانید آن را تغییر دهید.

گزارش‌گیری نرم‌افزار

برای مشاهده این بخش از منوی بالای نرم‌افزار گزینه گزارش‌گیری را انتخاب کنید. در این جا می توانید از ریز و درش تایپ خود آگاه شوید.

 

نرم افزار انگشتان طلائی,آموزش تایپ,تایپ,تایپ ده انگشتی,راهنمای سریع نرم افزار انگشتان طلائی

نکته پایانی :

در این آموزش سعی کردیم قسمت‌هایی از نرم‌افزار انگشتان طلائی را به کاربران آموزش دهیم. از آنجایی‌ که محیط نرم‌افزار کاملاً فارسی طراحی شده است کاربر با کمی کار کردن با نرم‌افزار بر روی آن مسلط خواهد شد. ولی با این ‌حال در آینده برای تک‌تک بخش‌های نرم‌افزار آموزش‌هایی تهیه خواهیم کرد.

در این ویدئو با قسمت هایی از نرم افزار انگشتان طلائی و نحوه عملکرد آن آشنا خواهید شد.

 

حتما مقاله زیر را نیز مطالعه کنید، قهرمان تایپ از راز و رمزهای تایپ خود می گوید:

آموزش تایپ ? ? توسط قــهـرمان ?? تـایــــپ? از دست ندهید!

آموزش تایپ,تایپ سریع,تایپ کرن,تایپ سریع

 

تا حالا مطالب زیادی در مورد تایپ ده انگشتی و این نرم‌افزار منتشر شده است؛ این مطالب را از دست ندهید

مشاهده سایر مطالب آموزش تایپ ده انگشتی

تمامی حقوق این آموزش برای فرازسافت محفوظ می‌باشد.

دسته بندی تایپ ده انگشتی, دسته‌بندی نشده کلمات کلیدی , , , , , .
عضو کانال ما شوید و اخبار و آموزش های سایت را به آسانی دریافت کنید کانال تلگرام فرازسافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تایید کنید که رباط نیستید : *