چرا شما هم باید تایپ ده انگشتی را یاد بگیرید؟

چرا شما هم باید تایپ ده انگشی را یاد بگیرید

امروزه انسان و کامپیوتر همانند دو دوست به یکدیگر وابسته شده اند. تفاوتی ندارد که یک تایپیست یا برنامه نویس حرفه ای باشید، و یا حتی یک کاربر عادی؛ با فراگیری برخی ترفند ها می توانید خود را متمایز و گاهی پرسرعت تر از پیش سازید. حتماً شما هم تجربه تایپ های خسته کننده و طولانی مدت را داشته اید، اما راه حل چیست؟

راه حل این مشکل نزد هیچ فردی به غیر از خودتان نیست! تنها کافیست نگاهی به انگشتان توانمند خود بیندازید. همین انگشتان می توانند چند ساعت وقت شما را پشت میز تلف نمایند و هم می توانند شما را به یک تایپیست حرفه ای تبدیل کنند. اما چرا باید تایپ ده انگشتی را یاد بگیریم و با تایپ سریع چه چیزهایی به دست می آوریم. در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

 


صرفه جویی در زمان

صرفه جویی در زمان

یکی از مهم ترین دلایل برای افزایش سرعت تایپ، صرفه جویی در زمان است. بیایید فرض کنیم که شما روزانه باید ۱۰ ایمیل کاری ارسال کنید و سرعت تایپ شما چیزی در حدود ۲۵ کلمه در دقیقه می باشد. در این صورت باید به شما بگوییم که حدود ۸۰ دقیقه وقت با ارزش خود را صرف ایمیل های کسل کننده خواهید کرد.

بگذارید این تصور را کنار بگذاریم و به شما بگوییم که اگر شما بتوانید ۵۰ کلمه در دقیقه ( یک سرعت تایپ مطلوب اما نه پر سرعت)  تایپ نمایید، می توانید همان کار را تنها در ۴۰ دقیقه به انجام رسانید که کاهش زمان قابل توجهی می باشد. در طول یک هفته اگر شما این کار را انجام دهید بیش از سه ساعت صرفه جویی خواهید کرد و در طی یک ماه می توانید ۱۵ ساعت وقت اضافه برای لذت برذن از زندگی به دست آورید!

 


 

ذخیره زمان با تایپ سریع,تایپ سریع

این مقاله ارزشمند را نیز مطالعه کنید :

چقدر زمان با یادگیری تایپ ده‌ انگشتی می‌توان ذخیره کرد؟

 


تمرکز بیشتر

تمرکز بیشتر

قطعاً تایپ کردن سریع خیلی بهتر از جستجوی یک کلید بر روی کیبورد است، چرا که این کار ذهن شما را از ایده اصلی دور می سازد و گاهی حتی تمرکز شما را کاهش می دهد. در واقع تایپیست های حرفه ای حتی لازم نیست فکر کنند که مکان قرارگیری کلید ها کجا می باشد، زیرا این کار را به حافظه عضلانی انگشتان خود واگذار کرده اند.

آن ها در کمتر از یک ثانیه می توانند کلید مورد نظر خود را فشار دهند و به دلیل این که دیگر نمی خواهند توجه خود بر روی کلید ها و مکان آن ها صرف نمایند، می توانند یک نوشته مهم را با تسلط کامل و در حالی که انرژی ذهنی آن ها بر روی متن متمرکز است، تایپ کنند.

 


بهبود در روابط اجتماعی

ارتباط بهتر

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که در حین گفتگو با دوستانتان و یا حتی یک همکار در تلگرام، فیس بوک مسنجر یا گوگل هنگ اوتس، فرد مقابل شما در تایپ کردن بسیار کند باشد و لازم به ذکر است که این موضوع در رابطه شما تاثیر گذار خواهد بود. برای مثال تصور کنید با یک فرد مهم و در مورد استخدامتان در شرکتی گفتگو می کنید و اگر شما جزو آن دسته افرادی باشید که سرعت تایپ کندی دارند، بهتر است همان موقع با آن فرصت شغلی وداع نمایید.

ارتباطات دیجیتال بخش برگی از ارتباط بین ما انسان ها را تشکیل می دهد و از همین جهت باید توجه داشته باشید که سرعت انگشتان دست شما در تایپ می تواند در رابطه طبیعی تر و بهتر کمک کند و حتی وجهه شما را در گفتگو های کاری بالا ببرد.

 


افزایش سرعت یادداشت برداری

افزایش سرعت یادداشت برداری

 

ممکن است شما هم از سبک قدیمی نوشتن به وسیله کاغذ و خودکار خسته شده اید و به جای آن تایپ کردن را ترجیح می دهید؛ یا حتی ممکن است در دانشگاه  و یا دبیرستان خود برای یادداشت برداری از صحبت های استادتان، آن ها را تایپ کنید. طبیعتاً سرعت صحبت افراد از تایپ شما می تواند سریع تر باشد و خودتان حدس بزنید که اگر سرعت تایپ پایینی داشته باشید و قصد یادداشت برداری از سخن های استاد را هم داشته باشید، شما ابتدای فصل را تایپ می کنید در حالی که استاد شما آن فصل را به انتها رسانده است.

و یا حتی اگر یک خبرنگار هستید و قصد تایپ سخنرانی های یک فرد را دارید، سرعت تایپ زیاد بسیار نکته مهمی است چرا که شما باید تمام کلمات گفته شده را تایپ نمایید. پس با این وجود برای یک یادداشت برداری خوب و همچنین تایپ دقیق صحبت های یک فرد، سرعت تایپ نقش بسیار مهمی دارد.

 


بهبود شغل

بهبود شعل

تقریباً تمام حرفه های امروزی همانند پزشکی، طراح و مد، معماری، بیزینس و… با کامپیوتر سر و کار دارند و اگر شما هم صاحب یکی از حرفه ها می باشید، داشتن سرعت تایپ سریع تر تاثیر قابل توجهی در روند کار شما و حرفه ای تر شدن آن دارد. افزایش مهارت شما در تایپ تعداد بیشتری کلمه در دقیقه، سبب می شود تا هنگامی که در حال انجام شغل رویایی خود هستید، مهارت تایپ، شما را از پتانسیل و توانایی هایتان در کار باز ندارد و به صورت حرفه ای شغلتان را ادامه دهید.

 


اشتباه تایپی کمتر

اشتباه تایپی کمتر

اکثر ما اشتباهات تایپی را تجربه کرده ایم، ممکن است این اشتباه در حین گفتگو با دوستمان باشد که چندان موضوع مهمی نیست، اما در مورد یک گفتگوی کاری یا نوشتن مقاله چطور؟

بگذراید به مثالی که در بهبود در روابط اجتماعی زده ایم برگردیم؛ تصور کنید در حال گفتگو برای استخدام با یک شخص مهم و در مورد کار رویایی خود هستید، حال اگر اشتباهات تایپی شما زیاد شود قطعاً تاثیر قابل توجهی بر روی رابطه شما دارد. این موضوع اغلب به عنوان یک شاخص هوش یاد می شود و این واقعاً خوب نیست که در رزومه خود اشتباهات تایپی داشته باشید، چرا که به شدت در روند استخدام شما تاثیر گذار است. فردی که سرعت تایپ سریعی دارد دیگر نگران این نیست که کدام کلید کجاست و تمرکزش را بر روی متن قرار می دهد به همین علت اشتباهات او نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

 


کمک به سلامتی

کمک به سلامتی

اگر سرعت تایپ شما کند باشد، علاوه بر این که زمان بیشتری را پشت میز کار خود صرف می کنید، موجب می شود که مدام مجبور باشید گردن خود را به بالا و پایین ببرید و از صحت متون تایپ شده مطمئن شوید و همچنین مکان کلید ها را هم ببینید. این موضوع در حالی است که تایپیست های حرفه ای اغلب به صفحه نمایش نگاه می کنند و فشار زیادی بر گردن خود نمی آورند، چرا که این بالا و پایین کردن گردن در طولانی مدت سبب مشکلاتی خواهد شد. این گونه تایپیست ها معمولا فرم ثابتی برای نشستن دارند که علاوه بر کمک به سلامتی و درست قرار گرفتن در پشت دستگاهشان، تایپ کردن را نیز بهبود می بخشد.

 


حرکات کششی گردن,حرکات نرمشی گردن,حرکات کششی

نرمش‌هایی که باید حتما پشت میز کار انجام دهید


 

با توجه به این نکات، امیدواریم شما هم به اهمیت تایپ ده انگشتی و سریع پی برده باشید و دریافته باشید که سرعت تایپ، در بسیاری از موقعیت های زندگی روزمره همانند شغل و گفتگو تا سلامتی و خستگی کمتر می تواند کمک شایانی به شما کند.

 

 

کپی برداری از این مقاله تنها با ذکر نام فرازسافت و لینک به این صفحه مجاز می باشد.

دسته بندی تایپ ده انگشتی, مقالات سایت کلمات کلیدی , , , , , .
عضو کانال ما شوید و اخبار و آموزش های سایت را به آسانی دریافت کنید کانال تلگرام فرازسافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تایید کنید که رباط نیستید : *